HASIČSKÁ TECHNIKA

CAS 32 - Tatra 148 
se řadí mezi těžké požární automobily, sloužící k přepravě požárního družstva (1+2) s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou. Výborné terénní vlastnosti podvozku, poměrně výkonný motor a čerpací zařízení, a značná zásoba vody (nádrž na 6000 litrů) a pěnidla (nádrž na 600 litrů), to vše uděluje této motorové stříkačce široký rozsah uplatnění.

Ruční stříkačka 
tuto, dnes již unikátní stříkačku od firmy SMEKAL, obdržel do vínku Újezdský hasičský sbor při svém vzniku v roce 1896. Původní cena této stříkačky činila 1200 zlatých rakouské měny a obec ji splácela tři roky. Pokřtěna ohněm byla hned několik dnů po zakoupení, když byla použita při hašení kostelní věže. Dnes tato stříkačka slouží k prezentaci Újezdského sboru při sjezdech historických hasičských stříkaček.

Naši ,,koňku“ můžete vidět nejenom při výročích, ale i na různých soutěžích – v Šarovech, Polici, Kvítkovicích, Újezdě.

Seznam akcí:

2017: 24. 6. Police, 15. 7. Vlachovice, 12. 8. Újezd, 2. 9. Kvítkovice

2018: Petrůvka,  Lipina

2019: Dolní Lhota, Sehradice, Horní Lhota, Kvítkovice, Míškovice, Zašová, Pohořelice